Zapraszamy wszystkich chętnych na nasze stałe zajęcia ruchowe w sali. Rozkład naszych zajęć :
Każdy poniedziałek i każda środa w godz. 18.00-19.30 Policyjny Klub Sportowy Gwardia ul. Piłsudskiego 5 ( wejście od Kopernika ).
Każda niedziela w godz. 8.00-10.00 Zespół Szkół nr 4 ul. Turowskiego 3 os. Nagórki.
Od dnia 24.12.2018 do 6.01.2019 sala Gwardii jest nieczynna. Zajęcia w poniedziałki i środy w tym okresie nie odbędą się.
Ćwiczenia świąteczne w środę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia godz. 8.30 w ZSO nr 4 ul. Turowskiego 3. Zapraszamy wszystkich chętnych.

               Program zajęć ruchowych w Akademii:

         Program zajęć w każdą niedzielę w godz. 8.00 – 10.00 w auli szkolnej Zespołu Szkół nr 4 

16.12.2018r - grupa systemów tradycyjnych i funkcjonalnych - Praktyka tradycyjnej Formy 108 Pozycji Tai Chi Chuan Yang z YongNian. Grupa Yogi - zajęcia z systemów hatha Yogi i Pilates wg programu instruktora.
23.12.2018r - grupa systemów tradycyjnych i funkcjonalnych - trening przedświąteczny ogólnorozwojowy prowadzą instruktorzy Akademii. Grupa Yogi - zajęcia z systemów hatha Yogi i Pilates wg programu instruktora.
26.12.2018r - zajęcia świąteczne dla wszystkich chętnych - trening ogólnoruchowy z ćwiczeniami wzmacniającymi, sprawnościowymi i rozciągającymi wg systemów Hatha Yoga i Pilates, ćwiczenia Universum i gimnastyka Paleo oraz wstęp do biokalisteniki. Godz. 8.30 - 10.00. Zapraszamy
30.12.2018r - grupa systemów tradycyjnych i funkcjonalnych - Praktyka ćwiczeń ogólnowzmacniających z ciężarkami wg programu Akademii oraz ćwiczenia rozciągające. Grupa Yogi - zajęcia z systemów hatha Yogi i Pilates wg programu instruktora.
6.01.2019 - grupa systemów tradycyjnych i funkcjonalnych - Praktyka Starego systemu Tai Ki Kung Praktyka Formy Ojca, pozycji Góry i Formy Tan Pin. Grupa Yogi - zajęcia z systemów hatha Yogi i Pilates wg programu instruktora.
13.01.2019 - grupa systemów tradycyjnych i funkcjonalnych - gimnastyka funkcjonalna - pełna sesja Salamandra.  Grupa Yogi - zajęcia z systemów hatha Yogi i Pilates wg programu instruktora.

Program zajęć w poniedziałki w godz. 18.00 – 19.30 w sali Policyjnego Klubu Sportowego Gwardia  Al. Piłsudskiego – wejście z tyłu od podwórka od strony ul. Kopernika.  Od 24.12.18 do 6.01.19 sala Gwardii jest nieczynna.  
Ćwiczenia ogólnorozwojowe i wzmacniające na bazie wszystkich systemów Akademii prowadzi instruktor Andrzej Wasilak.  Praktykę systemu Tai Chi Chuan stylu Chen prowadzi instruktor Jacek Sępkowski. Zapraszamy.

Program zajęć w środy w godz. 18.00 – 19.30 w sali Policyjnego Klubu Sportowego Gwardia  Al. Piłsudskiego 5. 
 
19.12.2018r - grupa systemów tradycyjnych i funkcjonalnych - trening koordynacji ruchu i oddechu - podstawowa sesja ćwiczeń oddechowych + ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha i dolne mięśnie pleców. Grupa Yogi - zajęcia z systemów hatha Yogi i Pilates wg programu instruktora.
9.01.2019 - grupa systemów tradycyjnych i funkcjonalnych - Praktyka Starego systemu Tai Ki Kung. Grupa Yogi - zajęcia z systemów hatha Yogi i Pilates wg programu instruktora.
16.01.2019r - grupa systemów tradycyjnych i funkcjonalnych - sesja wzmacniająca nie tylko siłę ciała, ale też siłę woli i wytrwałości na bazie Universum wersji Full dla Pań prowadzi instruktor gimnastyki Paleo Iza Piktel, dla Panów prowadzi instruktor Zdzisław Gudojć. Grupa Yogi - zajęcia z systemów Hatha Yogi i Pilates wg programu instruktora.
23.01.2019 - grupa systemów tradycyjnych i funkcjonalnych - Praktyka tradycyjnego systemu 56 Pozycji Kija Tai Chi Chuan Rodziny He z ZhaoBao. Grupa Yogi - zajęcia z systemów hatha Yogi i Pilates wg programu instruktora.

fizjoterapeuta Toshiki Fukutsudzi

http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/metoda-fukutsudzi-japonskie-cwiczenie-odchudzajace-z-recznikiem_44255.html
fizjoterapeuta Toshiki Fukutsudzi

http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/metoda-fukutsudzi-japonskie-cwiczenie-odchudzajace-z-recznikiem_44255.html
fizjoterapeuta Toshiki Fukutsudzi

http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/cwiczenia/metoda-fukutsudzi-japonskie-cwiczenie-odchudzajace-z-recznikiem_44255.htm

Do ćwiczeń budowania kondycji oddechowej i układu krążenia przygotowujemy buteleczki wypełnione grysikiem. Panowie 0,5l po wodzie mineralnej wypełnioną grysikiem drobnym ogrodowym - waga ok 0,9-1,0 kg, Panie 0,33 l wypełnione także takim grysikiem - waga 0,5-0,6 kg. Można go kupić w sklepach zoologicznych, ogrodniczych. Te ćwiczenia robimy już więc buteleczki są niezbędne.
Przygotowujemy też drążki drewniane o dł 10 cm dłuższej niż nasze ramiona. Zaokrąglone końcówki i wygładzona powierzchnia. Potrzebne będą do ćwiczeń wzmacniających z partnerem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Składki miesięczne na rzecz Stowarzyszenia za udział w stałych zajęciach Akademii w Olsztynie dla grupy stałej:

  • Zajęcia jednego systemu ( albo grupa Yogi/Pilates albo grupa systemów tradycyjnych i funkcjonalnych ) – składka podstawowa na Stowarzyszenie 30 zł miesięcznie (25 zł członkowie Stowarzyszenia, emeryci i renciści, studenci niezarobkujący i młodzież ucząca się )
  • Zajęcia pełne z wszystkich systemów– składka 50 zł miesięcznie (40 zł członkowie Stowarzyszenia, emeryci i renciści , studenci niezarobkujący oraz młodzież ucząca się )

W ramach zajęć ruchowych uczestnicy otrzymują systematycznie wiele kompleksowych materiałów do samodzielnej Praktyki ćwiczeń, materiałów z zakresu edukacji prozdrowotnej, oraz mają bezpłatny dostęp do obszernej biblioteki fachowych artykułów, porad z zakresu medycyny naturalnej, dietetyki prozdrowotnej i leczniczej, porad w zakresie właściwego odżywiania i fitoterapii z zastosowaniem wyłącznie preparatów pochodzenia naturalnego oraz przepisów i sposobów na wspomaganie procesów leczenia najróżniejszych chorób i dolegliwości.

Na to konto wpłacamy składki za udział w zajęciach  73 1020 3541 0000 5102 0071 9625 Bank PKO BP I O/Olsztyn.

Zajęcia zewnętrzne dla innych ośrodków, organizacji pozarządowych, podmiotów gospodarczych w dowolnej formie – 80 zł  brutto za godzinę zajęć + zwrot  kosztów dojazdu wg obowiązującej na dzień zajęć ryczałtowej stawki zwrotu kosztów za używanie samochodu prywatnego do celów służbowych 0,8353 zł/km drogi przyjazdu (w jednym wynagrodzeniu w formie umowy zlecenia z instruktorem ).

OneDrive